Surfowanie między reklamami

Internet pełen jest wszelakich treści. Zarówno tych bardzo pozytywnych takich jak powszechny dostęp do wartościowej wiedzy, łatwo wpadającej w ucho muzyki czy choćby śmiesznych filmików z kotami. Po przeciwnej stronie bieguna internet oferuje naprawdę wiele niepotrzebnych rzeczy, których jest wiele i wymienianie ich nie ma najmniejszego sensu. Każdy na pewno ma już kilka własnych rzeczy, które chętnie usunął by jednym kliknięciem w duży czerwony guzik.

Zarówno te pozytywy i negatywy internetu łączy jedna bardzo istotna sprawa, żeby się do nich doklikać, trzeba przebić się przez bardziej lub mniej uciążliwe reklamy. Dawno już przestałem dziwić się osobom, które decydują się na blokowanie reklam i sam dołączyłem do tego klubu.

Dla zwykłych użytkowników internetu unikanie przysłowiowego spamu poprzez ściągnięcie ogólnodostępnego darmowego programu niesie za sobą same plusy. Szybko zaglądają na stronę, która w danym momencie ich interesuje i bez rozpraszania się reklamami zdobywają potrzebną w danym momencie wiedzę.

Skoro są plusy walki z reklamami to logicznie myśląc muszą być też minusy. Warto się chwilę zastanowić i pochylić nad nimi. W pierwszych myślach przychodzi mi jeden.
Każdy z nas zagląda na youtuba, a część z nas na pewno od czasu do czasu zajrzy na streamingowy serwis na którym najprościej mówiąc można obejrzeć zwykłych ludzi jak i zawodowców grających w gry. Decydując się na instalacje programu do blokowania reklam decydujemy się także na zmniejszenie zysków naszych ulubieńców z wyżej wymienionych stron. Obejrzenie reklamy jest najprostszym sposobem na wsparcie youtubera czy streamera. Nie każdy może sobie pozwolić na donacje, ale każdy wymaga codziennych transmisji czy filmów. Coś za coś. Pozwólmy im zarobić na przysłowiowy chleb z masełkiem.
Ta zasada tyczy się oczywiście wszystkich innych stron. Jeżeli każdego dnia zaglądamy na portal informacyjny to musimy mieć pełną świadomość, że newsy nie biorą się z powietrza, a piszą je żywi ludzie, którzy mają swoje wydatki i rodziny do utrzymania.

Kwestia finansowa jest jedynym minusem, który w danym momencie przychodzi mi do głowy, więc tym bardziej warto mieć ją na uwadze.
Skoro mimo tego faktu podjęliśmy decyzje o zainstalowaniu programu warto wybrać najlepszy, więc znajdźmy kilka polecanych przez użytkowników i sami podejmijmy decyzje, który jest dla nas najdogodniejszy.
Warto zaznaczyć, że wszystkie one dają możliwość wprowadzenia wyjątków czyli stron na których reklamy będą się wyświetlać. Możemy spokojnie przeglądać internet, a mimo to dokładać się do budżetu stron które odwiedzamy codziennie.

Absolutny top programów do blokowania reklam jest bardzo łatwy do znalezienia w wyszukiwarce internetowej. Mają one takie zalety jak
-Bardzo przystępna cena, która wynosi dosłownie zero złotych
-Występują w formie wtyczek do wielu przeglądarek
-Współpracują z programami zewnętrznymi na których można oglądać np. mecze piłki nożnej
– Dzięki zaangażowaniu twórców możemy liczyć na częste aktualizacje dzięki którym nie zaskoczą nas nawet najnowsze reklamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here