magazyn wynajem

Wynajem magazynu to istotna decyzja dla określonego przedsiębiorstwa. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się nad korzystną lokalizacją oraz przeznaczeniu danego magazynu. Istotne są również takie czynniki jak dojazd do strategicznych placówek zaopatrzeniowych, cena, a także powierzchnia magazynu.

Lokalizacja a magazyny na wynajem

Ważną kwestią, jeśli decydujemy się na wynajem magazynu jest lokalizacja, w której się znajduje. Dobrym wyborem będzie powierzchnia magazynowa znajdująca się w niedużej odległości od firmy, bądź istotnej siedziby. Łatwy dojazd i korzystne miejsce wynajmu umożliwia zmniejszenie kosztów transportowych. Należy również uwzględnić fakt, że korzystnie jest, aby dany magazyn znajdował się blisko dróg miejskich i autostrad, ułatwiając przez to transport towaru.

Magazyn wynajem – cena

Kolejnym znaczącym czynnikiem, który należy uwzględnić decydując się na wynajęcie powierzchni magazynowej jest kosz takiego wynajmu. Na cenę wpływa zarówno lokalizacja, jak i wielkość magazynu. Uwzględnić należy także opłaty wyposażenia w określone sprzęty, ogrzewanie, parking, monitoring, wywóz wszelkich odpadów, a także opłaty za media. Cena za metr wynajmu zależna jest także od tempa rozwoju infrastruktury drogowej w określonym rejonie. Dostęp do swobodnego i szybkiego transportu przez główne węzły komunikacyjne jest korzystny, aczkolwiek wpływa również na większy koszt wynajmu.

Wielkość magazynu i jego znaczenie

Aby odpowiednio dobrać powierzchnię magazynową, należy dokładnie przemyśleć jego przeznaczenie, zależne od danej branży czy też zakresu działania. Należy dostosować najbardziej korzystne rozwiązania, tak aby w pełni zagospodarować przestrzeń. Warto, uwzględnić potencjalny rozwój działalności i dobrać większą powierzchnię.

Czym się kierować podczas wyboru magazynu na wynajem

Ważnych, istotnym aspektem jest analiza lokalizacji i określonych danych mikro i makroekonomicznych. Przeprowadzenie badań rynkowych, a także zatrudnienie doradcy może pomóc w trudnościach z formalnościami i pozwoli na zmniejszenie wszelkich kosztów. Uwzględniając przeznaczenie danego magazynu można wyróżnić:

– magazyny otwarte, których przykładem mogą być place składowe
– magazyny półotwarte, m.in wiaty oraz szopy
– magazyny zamknięte, m.in wielkogabarytowe lub parterowe powierzchnie
– magazyny specjalne, czyli takie, które muszą spełniać dodatkowe warunki, m.in chłodnie.

Przy wyborze należy uwzględnić również kilka bardzo ważnych kwestii. Otóż, zapoznanie się z wymaganiami odnośnie konserwacji i użytkowaniem danych produktów pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych strat. Należy uwzględnić odpowiednie warunki atmosferyczne dopasowane do określonych potrzeb.

Warunki, jakie należy spełnić podczas przechowywania

W zależności od towarów należy spełnić określone warunki przechowywania. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza. Jest to istotne przede wszystkim, jeśli składowana jest żywność. Zagwarantowanie wysokiej jakości umożliwia stabilność rynkową i wpływa korzystnie na rozwój firmy.

Wyposażenie hali magazynowej

W celu zapewnienia efektywnego użytkowania hali, należy odpowiednio wyposażyć halę w odpowiedni sprzęt. Często oferowane magazyny na wynajem zaopatrzone są już w odpowiednie urządzenia i maszyny. Dużym plusem są doprowadzane media, a także wszelkie dodatkowe pomieszczenia. W celu właściwego przechowywania towarów różnych rodzajów, centrum magazynowe powinno spełniać określone wymogi dotyczącego podziału danych sektorów, tak aby w sposób optymalny rozmieścić magazynowane produkty.

Jak wynająć magazyn i jakie warunki należy spełnić

Proces wynajmowania magazynów nie różni się znacznie od wynajmu innych nieruchomości. Po ustaleniu określonych kryteriów odnośnie wyboru, należy skontaktować się z przedstawicielem danego magazynu. Po ustaleniu szczegółów dokonuje się wizji lokalnej w celu sprawdzenia określonych wymagań, jaka dana powierzchnia ma spełniać. Następnie podpisywana jest umowa na czas określony według ustaleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here