Agencja HR we Wrocławiu

Agencje HR stanowią dziś bardzo ważnych partnerów biznesowych dla przedsiębiorców. Głównym celem takiej współpracy jest uzupełnienie niedoborów kadrowych, czyli po prostu pozyskanie odpowiednich pracowników do firmy. Na tym jednak nie kończy się zakres usług agencji. W naszym artykule opisujemy sytuacje, w których warto skorzystać ze wsparcia agencji HR we Wrocławiu.

Droga i nieefektywna rekrutacja

Samodzielne prowadzenie rekrutacji pracowników jest jak najbardziej możliwe. Problem polega na tym, że w obecnej sytuacji, jaka ma miejsce na rynku zatrudnienia, firmy poświęcają coraz więcej energii i środków finansowych na pozyskanie odpowiednich ludzi. Rośnie presja płacowa, brakuje fachowców, nawet wśród emigrantów ze Wschodu.

Jeśli widzisz, że rekrutacja pracowników kosztuje Cię coraz więcej, a na końcu i tak okazuje się, że nie udało Ci się pozyskać takich osób, na jakich Ci zależało, to czas najwyższy skorzystać z pomocy agencji HR. Eksperci zaproponują zmianę modelu rekrutacji na taki, który okaże się skuteczniejszy. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Dodatkowo unikniesz ryzyka zatrudnienia nieodpowiednich osób.

Wysoki koszt utrzymania etatów

Rosnące koszty zatrudnienia nikogo już nie dziwią. Pracownicy chcą zarabiać coraz więcej i można to oczywiście zrozumieć, natomiast problem zaczyna się w momencie, gdy w ślad za coraz wyższymi kosztami ponoszonymi przez pracodawcę nie idzie wzrost wydajności przedsiębiorstwa.

Właściciele firm często nie dostrzegają tego, że utrzymują nieefektywne etaty, które z łatwością można byłoby zastąpić np. pracownikami tymczasowymi w ramach outsourcingu pracowniczego. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie pozwalające ograniczyć liczbę drogich etatów do minimum bez straty dla przedsiębiorstwa, a często wręcz z osiągnięciem efektu wyższej wydajności.

Outsourcing pracowniczy swoim klientom oferuje Agencja Pracy Crew For You – jedna z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu. Z jej pełną ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.

Potrzeba szybkiego pozyskania dodatkowych pracowników

W takiej sytuacji warto powierzyć agencji HR we Wrocławiu zbudowanie zespołu pracowników tymczasowych, którzy zostaną oddelegowani do pracy w Twojej firmie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy wiedzą, że potrzebują dodatkowych ludzi tylko na jakiś czas – na przykład w związku z otrzymaniem dużego zlecenia. Nie będzie tutaj konieczności tworzenia nowych, kosztownych etatów.

Skorzystanie z pracowników tymczasowych pozwala niemal od ręki wzmocnić zespół, nie ponosząc przy tym ryzyka finansowego. Przedsiębiorca nie musi się martwić tym, czy po skończeniu realizacji zlecenia nadal będzie mieć pracę dla nowoprzyjętych osób.

Odciążenie firmy w sprawach kadrowo-płacowych

Profesjonalna agencja HR we Wrocławiu powinna zaoferować swojemu klientowi przejęcie na siebie wszystkich obowiązków związanych z prowadzeniem spraw kadrowych i płacowych. Są to ważne aspekty biznesu, które jednak mocno angażują pracodawcę i generują wysokie koszty (konieczność zatrudnienia osób odpowiedzialnych tylko za tę sferę w firmie).

Sprawy kadrowo-płacowe można natomiast wyprowadzić poza firmę bez żadnej szkody, a wręcz z korzyścią dla przedsiębiorstwa. Zyskujemy tutaj pewność, że zajmują się tym profesjonaliści. Sama usługa stanowi również koszt uzyskania przychodu, co jest zaletą z punktu widzenia optymalizacji podatkowej.

Agencja HR oferująca obsługę kadrowo-płacową, w szczególności oddelegowanych przez nią pracowników tymczasowych, zajmie się takimi sprawami, jak naliczanie i wypłata wynagrodzeń, odprowadzanie składek na ZUS, zawieranie umów i wszystkim tym, co dziś zabiera Ci mnóstwo czasu, który mógłbyś przeznaczyć na rozwijanie biznesu.

Istnieje zatem co najmniej kilka sytuacji, w których nawiązanie współpracy z agencją HR we Wrocławiu nie tyle ma sens, co stanowi rozsądną inwestycję w przedsiębiorstwo. Więcej o korzyściach, jakie możesz odnieść ze współpracy z agencją HR przeczytasz w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here