Jak działa kalkulator pożyczek

Kalkulator pożyczek to niezastąpione narzędzie, które pozwoli ocenić zdolność kredytową i wyliczyć orientacyjną wysokość rat. Jest to rodzaj symulatora powszechnie dostępnego w internecie. Sprawdź w jaki sposób z niego korzystać.

Skorzystaj z kalkulatora pożyczek przed wizytą w banku

W sieci można odnaleźć mniej lub bardziej zaawansowane narzędzia tego typu. Kalkulatory pożyczek udostępniane są również powszechnie na stronach internetowych banków. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie symulator, który wylicza szacunkową wysokość rat kredytu. Takie dane mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą posłużyć jako pomoc podczas wizyty w banku, który udzieli nam pożyczki. Podając kilka podstawowych danych, kalkulator pożyczek wskaże nam kwotę potencjalnej raty, czyli sumę, którą należy spłacać co miesiąc. Dzięki niemu poznamy również całkowitą kwotę do zapłaty, czyli dowiemy się ile finalnie będzie nas kosztowała zaciągnięta pożyczka z uwzględnieniem oprocentowania oraz ubezpieczeń oferowanych przez banki.

Rodzaje kalkulatorów pożyczek

W zależności od rodzaju kalkulatora, narzędzie wymaga podania określonych danych, celem dokonania symulacji. Można wyróżnić kalkulatory pożyczek gotówkowych, kredytów konsolidacyjnych, hipotecznych, a nawet samochodowych. Zawsze konieczne jest wskazanie sumy kredytu, oprocentowania oraz rodzaju rat (mogą być one równe lub malejące). Dane dodatkowe to prowizje bankowe oraz ubezpieczenia dostępne podczas okresu kredytowania. Wszystko to wpływa na ogólną kwotę pożyczki, którą trzeba będzie zwrócić. Kalkulatory kredytów hipotecznych dodatkowo pozwalają określić szacunkową wartość części kapitałowej i odsetkowej rat. Dzięki tak prostemu narzędziu można poznać orientacyjny harmonogram spłat i dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego wariantu kredytowego.

Kalkulator oceni Twoją zdolność kredytową

Pomocnym narzędziem jest również kalkulator pożyczek, wyposażony w dodatkowe funkcje, które umożliwiają ocenę zdolności kredytowej. Wymaga wskazania osiąganych dochodów, określenia wysokości miesięcznych rat już spłacanych pożyczek oraz podania orientacyjnych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Na tej podstawie narzędzie dokona szacunkowych wyliczeń i wskaże na jaką wysokość kredytu można liczyć w banku. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom, które dopiero przymierzają się do zaciągnięcia pożyczki.

Kalkulator pożyczek to bardzo pomocne narzędzie dostępne online, jednakże należy pamiętać o tym, że wylicza on jedynie orientacyjną wysokość rat. Rzeczywistą kwotę do spłaty poznamy dopiero podczas wizyty w banku. To samo dotyczy oceny zdolności kredytowej. Są to wyłącznie dane szacunkowe, które mają pomóc przygotować się do podjęcia tak ważnej decyzji, jaką jest zaciągnięcie pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here