Firma? Pojaw się w sieci!

Firma? Pojaw się w sieci!

Masz własną działalność gospodarczą? To świetnie, ale nie zawojujesz świata jeśli nie zaistniejesz w internecie. A jak to zrobić? Oczywiście przez Google! Dlatego musisz dowiedzieć się czym jest pozycjonowanie i jak się do tego wszystkiego zabrać.

Dlaczego SEO to podstawa?

Bez wątpienia cenna treść napisana w sposób przejrzysty, logiczny i zachęcający do czytania pozwala zdobyć nowych czytelników, którzy zaczną stale odwiedzać stronę naszej firmy, ale to dopiero początek. Większość ludzi szukając informacji w sieci wykorzystuje do tego celu wyszukiwarkę Google. Wpisuje interesujące ich frazy kluczowe, a potem odwiedza strony pojawiające się na początku listy wyników wyszukiwania. W związku z tym najlepiej aby nasz blog, strona pojawiła się na początku tej listy. Pozyskać się w ten sposób większą liczbę gościn, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania nowego odbiorcy lub klienta. A jeśli mu się spodoba może będzie stałym bywalcem strony i chętnie poleci ją innym. Dlatego też treści zamieszczane na blogu powinny być odpowiednio zoptymalizowane, by były widoczne w sieci.

Im wyższa lokata w wyszukiwarce, tym większa liczba odwiedzin a tym samym większa szansa na zdobycie ewentualnego klienta. A jeśli ktoś wykorzysta oferty danej spółki i będzie kontent to ją poleci dalej i w przyszłości skorzysta raz jeszcze z jej oferty. Im więcej radych klientów tym większy ruch na stronie, który z kolei przekłada się na utrzymywanie szczytowej pozycji w Google.

Wielu rozradowanych gości sprzyja propagowaniu danej firmy, ale także konstruuje zaufanie i markę danego przedsiębiorcy. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest co rusz utożsamiana z wysokim zaufaniem wśród Internautów do określonego portalu. Wpływa na rozpoznawalność marki.

Czym właściwie jest pozycjonowanie?

SEO, czyli Search Enginge Optimization to pozycjonowanie stron internetowych, proces, który obejmuje wszelkie działania dążące do uzyskania strzelistej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google.

Do posunięć SEO zalicza się między innymi: pielęgnowanie właściwej optymalizacji skryptu danej strony, by szybko się włączała i pozostawała wolna od bugów oraz miała odpowiednie rozłożenie treści na stronie – należy zadbać o właściwy opis wszystkich elementów zawartych na stronie, a zamieszczanej treści nadawać właściwe tytuły, nagłówki i niezgorzej odtwarzać zawartość, stosować poważnych słów kluczowych. Poza tym niemałe znaczenie ma kreowanie stosownej konstrukcji strony z linkowaniem wewnętrznym i zamieszczanie treści wartościowych, które będą chętnie czytane i polecane oraz zewnętrznie linkowane. Niektórzy optują też za robieniem zaplecza SEO – cennych witryn internetowych odsyłających do strony docelowej.

Daj szansę profesjonalistom

Pozycjonowanie firmy w internecie nie należy do zadań szczególnie przystępnych, ale jak najbardziej można się tego nauczyć. Wymaga pewnego zaangażowania i czasu. Można skorzystać z darmowych poradników i na własną rękę zadbać o właściwe pozycjonowanie swojego bloga, lub też zlecić to profesjonalnej firmie. Wtedy będzie nas to kosztować, ale jednocześnie zaoszczędzimy mnóstwo dobrego czasu. Poza tym, być może otrzymamy gwarancję zapłaty za konkretne wyniki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here