Magneto - Wady i zalety

W tym artykule przedstawię Ci wady oraz zalety znanej nam platformy o nazwie Magento. Magento – Wady i zalety.

Magento, to bardzo popularna i jedna z najbardziej rozbudowanych platform do założenia i poprowadzenia sklepu internetowego.

Na taki skrypt decydują się wyłącznie takie osoby, które chcą poprowadzić nowy, duży sklep internetowy, który posiada dużo funkcji, które ułatwiają zarządzanie sporą ilością produktów. Odbywa się to niestety dość wysokimi wymaganiami parametrów serwera.
Skrypt sklepu internetowego można zawsze pobrać, a także zobaczyć na stronie: www.MagentoCommerce.com

Zalety skryptu
Funkcjonalność rozbudowana
Magento najbardziej jest znana właśnie za sporą funkcjonalność, którą ma wbudowaną. Co najważniejsze ma również rozbudowane systemy analiz, zarządzania produktami, raportowania, systemy płatności, a także wersję mobilną. Skrypt daje również możliwość poprowadzenia kilku sklepów naraz oraz zarządzanie nimi tylko z jednego administracyjnego panelu. W Magento dla danego produktu można również ustawić odpowiedni szablon, który powoduje, że produkt, który został wybrany będzie prezentował się w inny sposób niż inne produkty w czasowo danym zakresie.

Społeczność
Aby skorzystać ze wsparcia potrzebna jest również większa ilość społeczności oraz użytkowników, którzy udzielą się między innymi na dyskusyjnym forum. Magento ma również bardzo dobre wsparcie techniczne, a zwłaszcza w języku angielskim oraz wsparcie techniczne w języku polskim, które jest dostępne pod adresem magentoforum.pl.

Architektura
W przypadku skryptów konkurencyjnych programista może w trakcie ich rozbudowywania dojść do ślepego zaułku. Możliwości, które mają ograniczone narzędzia nie pozwolą na zbudowanie dobrze zaawansowanego internetowego serwisu. W przypadku Magento jest trochę inaczej. PHP jest to kod, którego jest mnóstwo , ale jednak dzięki dobrze przemyślanej architekturze możliwości nie mają wręcz ograniczeń.

Dodatkowe funkcjonalności
Mimo, że skrypt posiada dość sporo wbudowanych już funkcjonalności to istnieją również inne dodatkowe funkcje, które można także zainstalować w Magento. Wiele z nich są napisane bardzo profesjonalnie, ale są to zazwyczaj często płatne. Także trzeba zwrócić uwagę na to, że Magento posiada rozbudowaną i płatną wersję i również wypełnionej mnóstwem funkcji edycji, która jest darmowa.

Wady skryptu
Wymagania i zasoby serwera
Niestety modulacja oraz rozszerzanie często idzie w parze z większymi wymaganiami parametrów serwera. Tak jest również i tu. Jest mało serwerów, które radzą sobie z taką platformą. Lista firm, które są hostingowe i również obsłużą skrypt będzie więc o wiele, wiele mniejsza niż w innych sklepach internetowych.

Administracja
Zrobienie prostej rzeczy w administracji takiej jak dodanie produktu nie jest aż takie proste i oczywiste jak ma się to w skryptach innych na przykład Quick.Cart. Wymaga to poświęcenia dużo czasu przy funkcjach ,a w niektórych przypadkach również wykupienia lekcji u osoby, która zna ten system dobrze i ma bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here