Jak zacząć pozycjonować stronę internetową?

Przeznaczasz ogromną ilość wolnego czasu na zajmowanie się swoją stroną internetową, a mimo tego statystyki wyświetleń twojej witryny wciąż nie prezentują się zbyt dobrze? Zadbałeś o treści i układ całego portalu, ale dalej nie odwiedza go satysfakcjonująca cię liczba Internautów? Najprawdopodobniej nieznane ci są jeszcze podstawy seo, na których teraz koniecznie powinieneś się skupić. Bo jeśli chcesz, by twoja własna strona zyskała naprawdę sporą popularność, musisz ją pozycjonować i musisz robić to dobrze.

Zacznij zatem od pozyskania pewnej niezbędnej wiedzy teoretycznej, bez której nie ruszysz dalej. Zamiast kombinować z tworzeniem portali zapleczowych czy uprawiać marketing szeptany, usiądź na te kilka godzin do swojego komputera i znajdź takie strony, które będą ci mogły co nieco wyjaśnić i opowiedzą ci, czym właściwie jest to całe pozycjonowanie. Zanim bowiem zaczniesz pozycjonować swoją stronę, powinieneś zwiększyć poziom swojej wiedzy. W przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do pojawienia się poważnych błędów, przez które portal w ogóle przestanie być widoczny w wyszukiwarkach lub dostanie tzw. „bana” i będziesz zmuszony go zamknąć. W dzisiejszych czasach wiedzę możesz natomiast pozyskiwać zupełnie za darmo. Nie musisz nawet kupować specjalistycznych książek czy podręczników – szukaj potrzebnych ci informacji w Internecie. Sprawdź najpierw podstawy seo i postaraj się zapisywać na kartce ważniejsze dane. Później będziesz do nich regularnie wracać i na pewno wielokrotnie ci się one przydadzą.

Mimo iż pozycjonowanie nie jest taką prostą dziedziną, można się go spokojnie nauczyć. Nawet jeśli do tej pory kompletnie nie zajmowałeś się marketingiem internetowym, z pomocą łatwych do zrozumienia instruktaży będziesz mógł zupełnie samodzielnie zadbać o popularność swojej witryny. Teoretycznie mógłbyś też od razu nawiązać współpracę z jakąkolwiek agencją marketingową. Bardzo często w ich ofertach usług pojawia się bowiem pozycjonowanie, ale pamiętaj, że nie jest ono niestety zbyt tanie. Czasem płacisz za nie regularnie, czyli każdego miesiąca przelewasz na konto agencji marketingowej kilkaset złotych. W niektórych przypadkach masz możliwość płacenia wyłącznie za efekty, jednak jesteś zmuszony czekać na nie bardzo długo i nigdy nie masz tej pewności, że one w ogóle się pojawią. A nikt tak nie zajmie się twoją stroną jak ty sam. To tobie najbardziej na niej zależy, dlatego to ty będziesz w stanie poświęcać na nią nawet kilka godzin dziennie, byleby tylko podwyższyć jej pozycję w wyszukiwarkach.

Podstawy seo wbrew pozorom nie są specjalnie skomplikowane. W ciągu zaledwie kilku godzin przyswoisz najważniejsze informacje na temat pozycjonowania i zaczniesz je stopniowo wykorzystywać w praktyce. Powoli będziesz uczyć się nowych technik i metod, samodzielnie sprawdzając i oceniając ich skuteczność. Dopiero gdy po paru miesiącach twoje działania nie przyniosą kompletnie żadnych rezultatów, zgłosisz się bezpośrednio do agencji marketingowej lub firmy zajmującej się pozycjonowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here