Dlaczego warto chodzić do barbera?

Tytułowe pytanie jest bardzo ciekawe i odpowiedzi na nie należy doszukiwać się nie tylko we względach estetycznych, czy nawet eleganckim wyglądzie, który można bez wątpienia osiągnąć dzięki barberowi. Wizyty u barbera mogą sprawić, że mężczyzna nabierze zupełnie nowego image. Często jest tak, że chce on ukazać pospólstwu swoją indywidualność, swoją inność i zapuszczenie i noszenie brody nadaje się do tego znakomicie. Wystarczy zagłębić się w lekturę poradników jak „Szukasz dobrego barbera we Wrocławiu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do kumpla”. To może rozjaśnić nieco, po co faceci zapuszczają brody i co im to daje. Można zauważyć wszędzie wokół nas, że coraz więcej osób chce zaprezentować swoją inność i broda doskonale w tym pomaga. Sprawdźmy, jak wygląda zapuszczanie i pielęgnacja brody, czy jest to trudne i co można przez to zyskać.

Jak wygląda zapuszczanie brody?

Dziś każdy ma możliwość zapuszczenia brody i jej pielęgnacji, przecież barber shopów jest całkiem sporo w mieście i od czasu do czasu powstają nowe. Czy broda pasuje każdemu? W zasadzie tak i nawet ludzie o kłopotliwych rysach twarzy do noszenia brody mogą ją zapuścić pod kontrolą barbera. Poza tym broda znakomicie pomaga w ukryciu mało estetycznych niedoskonałości twarzy, jak na przykład blizny.

Mimo że praktycznie każda osoba może nosić zarost, to nie każda tego po prostu chce, albo też jest to tylko chwilową zajawką i kończy się zgoleniem dopiero co powstającej brody. Tak to się często kończy. Wiadome jest, że początkowe okresy zapuszczania brody są mało komfortowe. Włoski są twarde, kłują i wprowadzają niemały dyskomfort. Wielu poprzestaje na tym i zarost usuwa, a szkoda, bo po niedługim czasie wszystko zaczęłoby się zmieniać. Jak wygląda zapuszczanie brody? Osoba zdecydowana musi przygotować się na:

  • znalezienie sobie barbera od razu po podjęciu decyzji o posiadaniu brody w celu prowadzenia tego procesu od samego początku,
  • w początkowym już okresie należy wzrastającemu zarostowi nadawać kształt, którego się oczekuje na końcu tego procesu,
  • należy przestrzegać wskazówek barbera co do pielęgnacji brody i skóry twarzy, a także stosować oczyszczające i złuszczające naskórek peelingi,
  • należy zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji brody.

Barber na pewno udzieli wszelkich informacji co do zapuszczania brody, a skoro ktoś się na nią decyduje, po jakimś czasie odkryje jej niewątpliwe zalety.

Jaki zysk daje noszenie brody?

Noszenie brody samo w sobie daje poczucie indywidualności i sprawia, że facet jest całkiem inaczej postrzegany, chociażby na ulicy. Każdy barber w Warszawie doskonale o tym wie. Poza tym osoba nosząca brodę jest zwykle postrzegana jako ktoś poważny, przed kim czuje się respekt, o ile zachowanie tej osoby jest adekwatne do jej wyglądu. Warto nosić brodę przede wszystkim z tego powodu, że broda dodaje osobie ją noszącej seksapilu i czyni ją bardziej atrakcyjną dla płci przeciwnej.

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here