Zastosowanie folii stretch do pakowania niestandardowych kształtów w sklepach internetowych

W branży e-commerce folie stretch ma ogromne znaczenie. Dzięki specyficznym właściwościom tego tworzywa można go używać do pakowania, stabilizowania i zabezpieczania paczek o niestandardowych rozmiarach. Dlaczego warto wykorzystać do tego celu właśnie ten rodzaj folii? Jak wykorzystać potencjał kolorowych folii stretch w pakowaniu przesyłek?

Właściwości folii stretch

Do pakowania towarów o niestandardowych kształtach folia stretch nadaje się wręcz idealnie. Jest to możliwe dzięki specyficznym właściwościom używanego do ich produkcji polietylenu. Folie tego typu:

  • są rozciągliwe, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kształtu paczki,
  • wykazują dużą odporność na przebicia, chroniąc w ten sposób ostre krawędzie pakowanego elementu,
  • zabezpieczają przedmiot przed brudem, wodą, kurzem i działaniem osób niepowołanych,
  • chronią ładunek (w tym żywność) przed czynnikami biologicznymi i chemicznymi,
  • mają właściwości antystatyczne, zmniejszając ryzyko gromadzenia się ładunku elektrostatycznego.

Zastosowanie folii stretch

Folia stretch doskonale nadaje się do pakowania przedmiotów o niestandardowych rozmiarach. Tworzy ona wokół nich wytrzymałą i idealnie przywierającą powłokę, która stabilizuje towar oraz chroni go przed czynnikami zewnętrznymi. Na sposób wykorzystania folii ma wpływ m.in. jej barwa.

  1. Czarna folia stretch doskonale nadaje się do maskowania zawartości przesyłki. Sprawdzi się ona podczas pakowania towarów, których odbiorcom zależy na zachowaniu dyskrecji. Czarna folia chroni też towar przed działaniem promieni UV.
  2. Kolorowa, w tym niebieska folia stretch sprawdzi się podczas segregacji paczek. Jeśli przedsiębiorca chce pogrupować je w odniesieniu do konkretnych klientów, może to zrobić przy pomocy folii o dowolnej barwie.
  3. Przezroczysta folia stretch wykorzystywana jest przede wszystkim do zabezpieczania paczek. Dzięki jej transparentności można łatwo podejrzeć znajdującą się w środku zawartość.

Niestandardowe rodzaje folii stretch

W branży e-commerce bardzo często korzysta się z niestandardowych odmian folii. Jedną z nich jest tzw. tworzywo pre-stretch, które jest folią wstępnie rozciągniętą. Dzięki tej właściwości używająca jej osoba nie musi rozciągać jej w trakcie pakowania. Wielu przedsiębiorców korzysta również z folii mini rap, która jest idealna do pakowania niewielkich przedmiotów. Jej szerokość zwykle nie przekracza 100 mm, a grubość to najczęściej 20 – 25 mikrometrów. Stosuje się ją zwłaszcza wtedy, gdy nie ma możliwości użycia „dużych”odmian folii.

Jak widać, na zastosowanie folii stretch wpływ ma szereg czynników, w tym jej barwa, rozmiar i właściwości mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here