Gazowa i gorąca woda w biurze z dystrybutora

Dystrybutory wody to coraz popularniejszy element wyposażenia biur, urzędów i przychodni. Czy zakup takiego urządzenia ma sens? A jeśli tak, to jakie kryteria musi on spełnić, aby korzystanie z niego było bezpieczne i wygodne?

Rodzaje dystrybutorów

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania, warto zapoznać się z możliwościami nowoczesnych dystrybutorów. Urządzenia te są dostępne w dwóch różnych wariantach: butlowych i bezbutlowych. Butlowy dystrybutor wody do biura korzysta z wody zamkniętej w plastikowym pojemniku o pojemności 18,9 litra. Z kolei urządzenia bezbutlowe są na stałe podłączone do sieci wodociągowej i nie wymagają okresowej zmiany butli. Nowoczesne dystrybutory posiadają kilka przydatnych funkcji, w tym możliwość przygotowania wody gorącej, w temperaturze pokojowej i zimnej. Najbardziej zaawansowane modele posiadają też specjalne wkłady, które wytwarzają dwutlenek węgla i przygotowują wodę gazowaną.

Kiedy warto zdecydować się na dystrybutor w biurze?

Biuro to idealne miejsce na korzystanie z dystrybutora, gdyż:

  • jest zwykle niewielkie, w związku z czym nie ma w nim wolnej przestrzeni dla pustych butelek po wodzie mineralnej i źródlanej,
  • w ciągu dnia pojawia się w nim wiele różnych osób: petentów, gości, pracowników itd.,
  • obecność urządzenia podnosi prestiż biura i związanej z nim firmy,
  • woda jest zdrowa i promowana jako alternatywa dla niezdrowych używek.

Poza tym nowoczesny dystrybutor wody gazowanej może podać wodę gorącą, a więc idealną do przygotowania kawy lub herbaty. Urządzenie będzie doskonałą alternatywą dla czajnika i co najważniejsze — jego obsługa będzie dużo wygodniejsza.

Jaki model wybrać?

Do zastosowań biurowych najlepiej wybrać dystrybutor z gorącą wodą. Mając do dyspozycji nieco więcej środków, warto pokusić się o model z wkładem gazującym wodę. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza latem, gdy zapotrzebowanie na czystą, orzeźwiającą wodę jest większe. Wybierając dystrybutor do biura, warto zwrócić uwagę na modele bezbutlowe. Nie tylko zajmują one mniej miejsca, ale zapewniają dostęp do świeżej, czystej wody. Zakup urządzenia z butlą ma sens jedynie wtedy, gdy zużycie wody jest faktycznie bardzo duże, a cała butla jest opróżniana po maksymalnie kilkunastu dniach. Ciekawą ofertę dystrybutorów posiada firma Aquamo. Warto się z nią zapoznać.

Wybierając odpowiedni model dystrybutora do wody, warto zwrócić uwagę na jego sposób działania, dostępne funkcje, a także szacunkowe zużycie wody. Nie można też zapominać, że w przypadku wyboru modelu z butlą, pojawi się konieczność składowania plastikowych pojemników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here