Czy angielski przydaje się w życiu?

0
986

Kojarzysz sytuację, że jesteś na mieście i nagle podchodzi do ciebie obcokrajowiec? Pot wychodzący na szyi, strach. Zapyta mnie o coś, a ja nie będę miał pojęcia co mówi. I staje się. Ktoś coś pyta, a my słyszymy jakieś dziwnie brzmiące słowa. Coś tam było na angielskim, jakieś turn left czy coś. Ale co mówić? Jak? I wtedy zjawia się on – cały na biało, na koniu i kapeluszu na głowie i i piekną angielszczyzną tłumaczy panu jak dojść do sklepu. Kobiety machają chusteczkami, a kierowca autobusu klaszcze. To mógłbyś być ty, tylko zamiast grać w GTA, trzeba się wziąć do nauki angielskiego!

Sytuacje takie jak ta powyżej się zdarzają. Każdy z nas jeździ na wakację, a porozumienie się po polski jest niemożliwe. Trzeba znać angielski, pytać o kierunki, zamawiać jedzenie. Angielski to język międzynarodowy i zawsze znajdziemy kogoś, kto mówi na tyle po angielsku że będzie w stanie nam pomóc. Pytanie tylko czy my zrozumiemy co on do nas mówi?

Kolejna rzecz to oczywiście praca. Czy widzieliście ostatnio ogłoszenia o pracę? Wymóg znajomości angielskiego nie znajduje się już tylko w ogłoszeniach o kierownictwo najwyższego szczebla. Teraz nawet taksówkach czy kasjer powinien mówić dobrze po angielsku. Każdy z nas, w praktycznie każdej pracy może mieć kontakt z obcokrajowcami i powinien móc się z nimi porozumieć. Nawet jeśli znajomość angielskiego nie jest priorytetem, to jego znajomość jest zawsze plusem. A w dzisiejszych czasach, znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest takie proste. Dlatego nie warto się ograniczać i angielski trzeba po prostu znać.

Język angielski to najczęściej używany język na świecie. Pomijam tu oczywiście chiński czy hiszpański, gdyż mówimy o języku, którym da się porozumieć wszędzie, a nie tylko w poszczególnych rejonach świata. Jeśli policzysz osoby, które mówią po angielsku jako drugi język, język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, a nauka angielskiego to jedna z pierwszych rzeczy jakie powinniśmy się uczyć. Matematyka, geografia, chemia – to wszystko jest ważne. Ale to angielski później otwiera drogę do kariery.

Czy warto się więc uczyć angielskiego?

Angielski jest wszędzie, daje możliwość komunikowania się z osobami posługującymi się językiem English as a Foreign Language na całym świecie. Będziesz w stanie pomagać innym, rozmawiać z wszystkimi oraz co chyba najwazniejsze, pomagać sobie w karierze.

Mamy nadzieję, że te kilka zdań da ci trochę do myślenia i zaczniesz się jednak uczyć angielskiego – i to nie tylko poprzez zajęcia w szkole, ale tak od siebie. Poszukaj ciekawych artykułów, jak np kiedy stosować zwroty grzecznościowe, takie jak mr mrs, kursy angielskiego online w formie filmów wideo, i miłej nauki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here