Ulgi ZUS

Ulga na start nie jest jedyną ulgą dla początkującego przedsiębiorcy. Zaczynając własną działalność gospodarczą masz możliwość płacenia niższego ubezpieczenia społecznego. Przedsiębiorcy, którzy są pozbawieni uprawnień do ulg, płacą składki na ubezpieczenia społeczne od podstawy, które nie są niższe niż 60% prognozowanego przeciętnego comiesięczne wynagrodzenia. Zobacz jakie przysługują się ulgi oraz umorzenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/ulgi-i-umorzenia-zus/

Ulgi oraz umorzenia W ZUS

Na takie ulgi mogą liczyć przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają karierę w biznesie oraz prowadzą małe firmy. Z tej przyjemności wykluczone są jednak osoby posiadające działalność gospodarczą na rzecz byłego pracodawcy. W interesach jednak często mamy problem z regulowaniem składek ZUS. To właśnie dlatego możemy złożyć wniosek dotyczący:

• Odroczenia terminu płatności składek bieżących bądź przyszłych 

• Rozłożenia spłaty należności z tytułu składek na raty 

• Umorzenie należności z tytułu składek – Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrobi to tylko, jeśli są całkowicie nieściągalne, bądź ze względu na stan majątkowy czy też sytuację rodzinną podatnika

Gwarancja jednak, że ZUS przychyli się do wniosku przedsiębiorcy nie jest stu procentowa. Jeżeli znaleźliśmy się w kryzysowej sytuacji, co najlepiej jest skorzystać z opinii eksperta, który oceni jakie posiadamy możliwość i kropka takiego doradcę znajdziemy dzwoniąc do ZUS pod numer telefonu 22 560 16 00 lub też pisząc e-mail na adres: cot@zus.pl, bądź osobiście odwiedzając instytucje.

Ulga na start

Przedsiębiorca zaczynające swoją karierę w biznesie może skorzystać z ulgi na start. Prawo do niej mają Osoby, które po raz pierwszy założyły swoją działalność lub jeżeli minęło 60 miesięcy od zawieszenia czy też zamknięcia poprzedniej działalności. 

Według jej zasad przedsiębiorca nie musi płacić większości ubezpieczeń przez okres pół roku. Jedyną składkę, którą opłaca jest ubezpieczenie zdrowotne. W 2020 roku wysokość takiej składki wynosiła około 360 zł miesięcznie. W momencie kiedy nie realizujemy takiej płatności, oznacza to że nie posiadamy ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego, a nasze pieniądze nie trafiają także na nasze konto emerytalne.

Po zakończeniu takiej ulgi, młody przedsiębiorca może skorzystać z obniżonego zus-u. Oznacza to że przez okres dwóch lat ma on prawo płacić składkę na ubezpieczenie społeczne od deklarowanej kwoty, która jest najniższa niż 30% minimalnego wynagrodzenia.

Mały ZUS Plus

Z małego ZUS plus mają prawo skorzystać przedsiębiorcy, w których przychody w poprzednim roku Nie przekroczyły 120 tys. Osoby takie muszą również prowadzić taką działalność przez okres minimum 60 dni. 

Korzystając z małego ZUS plus musimy nadal płacić składkę zdrowotną, która wynosi na rok 2020 około 360 zł. Mały ZUS plus to ulga, która nie przysługuje w pierwszym roku prowadzenia naszej działalności gospodarczej.

Zobacz też: http://www.dzialaj.pl/spolka-jawna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here