Skrzynki plastikowe

Wielu producentów różnego rodzaju produktów ma dylemat, jak właściwie transportować swoje towary, aby do odbiorcy trafiły w idealnym stanie. Największe wyzwanie stanowią produkty świeże, które łatwo ulegają psuciu i tym samym mogą generować straty inwestorom. Na takie potrzeby zaprojektowano plastikowe skrzynki.

Gładkie lub ażurowe ścianki

Skrzynki plastikowe dostępne są w bardzo wielu wariantach. Mogą przede wszystkim posiadać gładkie lub ażurowe ścianki. Ten drugi rodzaj powstał przede wszystkim z myślą o produktach świeżych, które dzięki otworom mają zapewnioną właściwą wentylację. Jest to bardzo ważne w przypadku świeżych owoców czy warzyw, które pod wpływem wilgoci znacznie szybciej dojrzewają i psują się, a wilgotna skrzynka jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii i pleśni.

Zarówno gładkie, jak i ażurowe ścianki, są bardzo higieniczne. Łatwo utrzymać je w czystości i bardzo szybko schną. W zależności od rodzaju perforacje mogą znajdować się nie tylko na ściankach, ale również na spodzie. Wystarczy wybrać typ, który najbardziej będzie wpisywał się w potrzeby określonej branży.

Lekkie i zarazem wytrzymałe tworzywo

Skrzynka plastikowa została wyprodukowana z wysokiej jakości tworzywa o wyjątkowych parametrach. Przede wszystkim jest ono znacznie lżejsze niż drewno, dlatego skrzynki plastikowe są dużo wygodniejsze w użytkowaniu. Tworzywo jest elastyczne, ale również bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, a także inne czynniki zewnętrzne jak zmienne temperatury czy promieniowanie słoneczne. Dostępne są w rożnych rozmiarach i pojemnościach, dzięki czemu każdy klient znajdzie produkt idealny dla swoich potrzeb.

Z myślą o oszczędnościach

Plastikowe skrzynki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiały paletyzację i generowały oszczędności podczas transportu. Dlatego niektóre modele posiadają możliwość składania. Dzięki temu mogą w znacznym stopniu zmniejszyć swoje wymiary i w tym samym w transportach powrotnych generować wolne miejsce, które można wykorzystać dla dodatkowego załadunku. Przynosi to realne korzyści nie tylko firmom logistycznym, ale również samym inwestorom. Skrzynka plastikowa może być również z powodzeniem sztaplowana oraz wykorzystywana w całkowicie zautomatyzowanych systemach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here