Przeglądarka bez reklam – jak to zrobić?

Włączenie jakiejkolwiek przeglądarki internetowej to nie tylko zapoznawanie się z zawartością stron, ale również konieczność kontaktu z rozmaitymi reklamami. Część z nich wyskakuje jako oddzielne okienka, inne zaś mają formę banerów na stronach www. Mimo że często są dostosowane treścią i przekazem do zainteresowań poszczególnych użytkowników, to jednak dość mocno irytują większość internautów – potrafią rozpraszać, męczyć oczy, uruchamiać znienacka zbyt intensywny dźwięk. Nic zatem dziwnego, że przeglądarka bez reklam staje się prawdziwym marzeniem każdego, kto korzysta z sieci, zarówno na laptopie, tablecie, jak i w telefonie.

Jednak czy przeglądarka bez reklam jest w ogóle możliwa? Odpowiedź na to pytanie jest proste i brzmi: tak. Wystarczy użyć odpowiedniej wtyczki bądź aplikacji, by ta przeglądarka, z której korzysta się na co dzień, nie była zapchana migoczącymi, kolorowymi przekazami marketingowymi. Do najchętniej używanych w tym celu dodatków należy z całą pewnością Adblock Plus , który możemy zainstalować zarówno w Mozilli Firefox, Operze, Google Chrome czy Internet Explorer. Co zrobić, by mieć w swojej przeglądarce taki dodatek? Nie jest to nadzwyczaj trudne – wystarczy pobrać program, który sam się właściwie zainstaluje. W celu odpowiedniego skonfigurowania należy wejść w menu i znaleźć odpowiednie opcje lub narzędzia. Całość potrwa parę minut – po upływie tego czasu trzeba ponownie uruchomić przeglądarkę i cieszyć się korzystaniem z rozmaitych stron i portali (m.in. YouTube, Facebook) bez żadnych reklam. Niektóre osoby używają też innych dodatków o podobnym działaniu – wymienić tu możemy chociażby Flashblock lub No Script. Oczywiście każda przeglądarka nieco różni się od siebie, dlatego dokładnych instrukcji instalacji i konfiguracji takich wtyczek najlepiej poszukać w sieci, np. na stronie producenta.

Co nam właściwie daje taka przeglądarka bez reklam? Dlaczego ludziom tak bardzo na niej zależy? Oczywiście najważniejszą sprawą jest komfort surfowania po sieci. Wszelkie dodatkowe obrazki, zdjęcia, klipy czy grafiki, które przyciągając wzrok, są zwyczajnie denerwujące. O ile przy korzystaniu z sieci w celu rozrywkowym da się może to jeszcze znieść, o tyle nie jest to tak łatwe w momencie, gdy zaglądanie na konkretne strony internetowe wiąże się z pracą czy nauką. Jednak nie jest to jedyna przyczyna – przeglądarka bez reklam to szansa na o wiele większą płynność działania, szczególnie w przypadku sprzętu, który nie jest może najnowszej generacji. Nietrudno zauważyć, ze w nieco słabszych urządzeniach każda pojawiająca się reklama może źle wpływać na przebieg pracy. Przeglądarka działa wówczas wolniej i częściej zawiesza się, co nie wpływa dobrze na przyjemność korzystania z niej. Spora część internautów obawia się również, że wszelkie tego typu elementy na witrynach internetowych to ryzyko ściągnięcia na dysk wirusów i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Przeglądarka bez reklam kojarzy się zatem z większym bezpieczeństwem, komfortem i wydajnością pracy, a nawet z większym poczuciem prywatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here