praca za granicą
Fot. Pexels.com

Praca za granicą bez umiejętności władania językiem może wydawać się nierealna. Rzeczywistość pokazuje jednak, że jest to całkowicie możliwe. Zgodnie z raportem europa.jobs wśród zagranicznych pracodawców istnieje tendencja do obniżania wymagań dotyczących umiejętności z zakresu języków obcych. Coraz łatwiej również o znalezienie pracy za granicą dla osób, które nie posiadają doświadczenia, ani prawa jazdy.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/nauka-jezykow-obcych-metoda-leitnera/

Jaka jest szansa na znalezienie pracy za granicą bez znajomości języka?

Okazuję się, że dość wysoka. Po przebadaniu blisko 38 tysięcy europejskich ofert pracy dla obcokrajowców stwierdzono, że niemal co trzeci pracodawca nie stawia znajomości języka jako warunku koniecznego. Warto również nadmienić, że w pozostałych ofertach, jako języki wymagane dominowały angielski i niemiecki. Okazuję się jednak, że osoba nie władającą żadnym z tych języków również ma wysokie szanse na znalezienie pracy za granicą.

Praca za granicą – czego można się spodziewać?

Oczywistym jest, że aby zatrudnić się do wykonywania najlepiej opłacanych zawodów trzeba jednak znać język obcy. Sam angielski bardzo często wystarczy ponieważ znajomość tego języka jest standardem w międzynarodowych firmach. Osoby bez języka natomiast, mogą liczyć na mniej płatne, najczęściej fizyczne lub sezonowe zawody – które niejednokrotnie i tak pozwalają całkiem dużo zarobić, zwłaszcza w kontekście przewalutowania na złotówki i wydawania pieniędzy w Polsce. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na okresowe wyjazdy i regularnie wraca z powrotem do kraju. 

Warto być czujnym

Wiele ofert popularność ofert związanych z pracą za granicą przyciąga również wielu oszustów chcących zarabiać na osobach poszukujących zatrudnienia. Jeżeli trafimy na takiego oszusta, w najlepszym wypadku możemy spodziewać się próby wyłudzenia pieniędzy lub wrażliwych danych osobistych. W gorszych wypadkach osoby pracujące dla oszustów są zmuszane do pracy w bardzo złych warunkach i/lub są oszukiwane w kwestii zapłaty. Dlatego też najlepiej jest wybierać sprawdzonych pośredników, najlepiej takich, o których poświadczyć może ktoś komu ufamy.

Zobacz też: http://www.dzialaj.pl/nauka-jezykow-obcych-z-uzyciem-metody-leitnera/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here