Katalogi SEO

Biznes SEO jest współcześnie bardzo popularny. Od dobrego copywritera zależy, czy nasza strona będzie miała porządną pozycję i czy pozyskamy klienta. Jak się to dzieje? Chodzi o pozycjonowanie, czyli o miejsce, które zajmuje nasza strona internetowa w popularnych wyszukiwarkach. Myślę, że Google nie należy nikomu przedstawiać – to bezapelacyjnie najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa. Jeśli strona internetowa znajduje się wysoko w pozycji, potencjały klient prędzej na nią trafi. Zainteresowany klient stroną, to potencjalny zysk. Istnieją odpowiednie katalogi SEO, gdzie każdy właściciel strony może przedstawić innym osobom swoją stronę.

Takie katalogi istnieją od bardzo dawna. Ważne jest, żeby swoją stronę przypisać do odpowiedniej kategorii. Pierwszym i najbardziej znanym katalogiem jest dmoz.org. Zaraz potem powstało całe mnóstwo tego typu katalogów. Warto sprawdzać, czy dany katalog, który nas zainteresuje, jest moderowany czy nie jest moderowany. Przy niemoderowanych katalogów bardzo łatwo o bałagan – strony mogą nie być w swoich kategoriach i nikt nie wrzuci ich do tych poprawnych (z powodu braku moderatorów).

Kolejną kwestią, na którą warto uważać, jest to, czy wpis do katalogu SEO wprowadza się ręcznie, czy robi to automat. Bezpieczniejszą i zalecaną metodą jest wprowadzanie ręczne. Wpis dodany przez popularnego Addera przeczytany zostanie jedynie przez robota wyszukiwarki. Więc dodanie takiego wpisu jest całkowicie pozbawione sensu – przecież chodzi nam o to, żeby wpis katalogu SEO przeczytali ludzie. Istnieje również ryzyko, że większość katalogów, do których wprowadza się wpisy automatycznie, dosyć szybko mogą zostać zablokowane (ponieważ ich działanie jest i tak pozbawione sensu i korzyści dla posiadaczy stron internetowych). W takim przypadku nasz wpis nie będzie brany pod uwagę przy pozycjonowaniu i pozyskiwaniu linków.

Mimo wszystko, katalogi SEO są bardzo przydatną sprawą – jak już wcześniej wspomniano, dzięki nim można uzyskać

Warto zainteresować się stronami i miejscami w Internecie, które zajmują się SEO profesjonalnie. Na tej stronie: http://www.katalogiseo.info/katalogi,VIP można zasięgnąć eksperckiej wiedzy i dopasować odpowiednie katalogi SEO do swoich wymagań. Na pewno interesującą kwestią dla wielu klientów chcących zacząć katalogować swoje strony będzie to, czy dany katalog jest płatny, moderowany i czy wymagany jest link zwrotny. Oprócz tego dodatkowo klient dowie się o liczbie podstron katalogu i o skrypcie, na jakim został stworzony.

Poniżej jest lista katalogów, z którymi warto się zapoznać, a nawet skorzystać:
katalog.wp.pl
katalog.linuxiarze.pl
gwiazdor.pl
dodaj.pl
skrobak.pl
katalog.hoga.pl
kafito.pl

Powyższe katalogi są w Internecie już od pewnego czasu. Im starszy katalog, tym większa pewność, że dany katalog (a wraz z nim nasz wpis) nie znikną z sieci w szybkim tempie.

Podsumowując – jeśli zależy nam na pozycjonowaniu i linkach oraz aktywnym udziale w branży SEO warto zainteresować się katalogowaniem stron, ponieważ przynosi to same korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here