Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN

Interesuje Was fakt, czym charakteryzują się poszczególne normy ISO/DIN/PN? W jakich aspektach ułatwiają codzienną rzeczywistość? Jak dokonać konwersji pomiędzy normami ISO/DIN/PN?

Co ułatwiają normy ISO/DIN/PN?

Na początek kilka słów wyjaśnienia odnośnie norm ISO/DIN/PN. Normy ISO są sprawdzane i zatwierdzane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która została założona w Londynie 72 lata temu, a teraz ma siedzibę w szwajcarskiej Genewie. Za normy DIN generalnie na co dzień odpowiada z kolei Niemiecki Instytut Normalizacyjny, który w literaturze fachowej występuje również jako Deutsches Institute für Normung. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zadaniem tej placówki jest między innymi zatwierdzanie, a w razie czego wycofywanie także norm, które po prostu w żadnym wypadku nie spełniają określonych standardów. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że na terenie naszego kraju, poza normami ISO oraz DIN, stosowane są także PN. Polskie Normy mają jednak bardzo poważną wadę; posiadają one zasięg tylko krajowy. To oznacza, że do handlu na przykład z podmiotami zagranicznymi nie wystarczy znać PN, aby bez problemu kupować i sprzedawać rozmaite produkty…

Co generalnie ułatwiają normy ISO/DIN/PN? Najbardziej powszechne są normy ISO. Można powiedzieć, że spełniają one najwięcej funkcji. Generalnie ich zadaniem jest ułatwienie współpracy na linii przedsiębiorstw pochodzących z rozmaitych państw. Dodatkowo ma to wszystko zapobiegać powstawaniu rozmaitych barier na płaszczyźnie technicznej. Poza tym normy to narzędzia, które ułatwiają zarządzanie własną firmą, a także produkcję różnych akcesoriów – tutaj przedstawiamy punkt widzenia ze strony producenta. Dzięki temu takie podmioty wiedzą, co muszą zrobić, aby ich produkty zostały zdefiniowane przez określone normy ISO/DIN/PN.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/podkladki/podkladki-din-125-iso-7089-okragle-plaskie/

Jak dokonać konwersji?

Przejdźmy do kolejnej, bardzo ważnej sprawy. Jak ogólnie wygląda konwersja w tym temacie? Chcecie niedługo kupić śruby imbusowe od zagranicznej firmy, ponieważ zauważyliście bardzo dobre warunki finansowe? Wasz kłopot polega na tym, że znacie tylko skrót PN, który w tej sytuacji wynosi PN 82302? Jak poznać inne oznaczenia, szczególnie powinno Wam zależeć na normie ustanowionej przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Bardzo pomocna w tym temacie jest tabela konwersji norm. Tak naprawdę trzeba tylko wpisać Polskie Normy, aby dowiedzieć się, jakie są normy DIN oraz ISO. Śruby imbusowe mają ogólnie następujące oznaczenia: DIN 912/ISO 4762/PN 82302.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here