Spotify nieustannie rozwijającym się serwisem streamingowym

0
901

Dzisiaj platformy Spotify nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Jako jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych posiada on już wypracowaną pozycję. Jednak żeby ją utrzymać, to musi wyprzedzać trendy, lecz co w obecnym czasie Spotify może zaoferować artystom?

Listopadowa inwestycja dająca nowe możliwości

W listopadzie głośno mówiło się o inwestycji, jaką dokonał Spotify. Otóż serwis zakupił platformę Megaphone, która służy do promocji i publikowania podcastów. Kwota transakcji wynosiła 235 milionów dolarów i stanowiła inwestycję w podcasting. Celem takiego działania jest umożliwienie wydawcom wykorzystania narzędzia Megaphone Targeted Marketplace i technologii Streaming Ad Insertion, co skutkuje bardziej precyzyjnym dotarciem do potencjalnych słuchaczy. Ponadto celem takiego działania jest skuteczniejsza monetyzacja reklam.

Spotify inwestuje, lecz czy myśli o artystach?

Obecny czas jest trudny dla całego świata muzyki, a w szczególności dla artystów. To właśnie oni ponoszą znaczne straty związane z odwołaniem koncertów oraz innych wydarzeń. Nawet sama promocja nowej płyty jest niemożliwa w takiej formie jak dotychczas. Dlatego coraz więcej twórców stara sobie radzić w tej sytuacji poprzez zwiększenie aktywności w sieci. Przykładem może tu być choćby publikacja nowych utworów, które mogą być krokiem do promocji przyszłej płyty. Ten trud dostrzega Spotify umożliwiające zarabianie na muzyce publikowanej w sieci.

To właśnie dlatego do dyspozycji artystów zostało oddane narzędzie Spotify for Artists, które znacznie poprawia skuteczność podejmowanych działań. Mowa tu m.in. o analizie danych dotyczących opublikowanych utworów w serwisie. To właśnie dzięki nim twórcy mają możliwość podejmowania dalszych kroków pozwalających uzyskiwać lepsze wyniki, co w ostateczności przekłada się na zarabianie na muzyce online. Innym wartym uwagi krokiem, jaki Spotify wykonało z myślą o artystach jest organizacja warsztatów. Ich tematyka pozwala poznać od podstaw funkcjonowanie serwisu oraz możliwe opcje podejmowanych działań podczas korzystania z dostępnych funkcjonalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here