Prestashop - Wady i zalety

Prestashop – Wady i zalety

Prestashop, to jeden z najbardziej znanych i oglądanych przez społeczność skryptów do prowadzenia sklepu internetowego. Posiada on również rozwijających funkcjonalności i wtyczek
To jedna z lepszych aplikacji dla programistów ze względu na dobrą wydajność, prosty sposób modyfikacji oraz rozbudowaną funkcjonalność.
Link do sklepu internetowego: www.PrestaShop.com

ZALETY SKRYPTU:
– administracja
Posiada dobry oraz dość przyswajalny oraz intuicyjny panel administracyjny. Jest to na pewno bardzo ważne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w internecie.

Społeczność
Storna ma sporą grupę użytkowników, którzy posługują się m.in. j. angielskim. Znalazło się tu bardzo dużo osób, które polubiły ten skrypt w Polsce. Również na tej stronie można uzyskać dobre wsparcie techniczne w języku.

Instalacja oraz modyfikacja
Narzędzie oparte jest o dobrze znany system szablonów, który nazywa się „smarty”. Jest już dobrze znany przez wielu designerów oraz programistów co ułatwia im to modyfikację grafiki, które potrzebują ich klienci. Jeśli nie znasz się jeszcze na programowaniu to na pewno nie będzie trudne znaleźć takiego programistę, który wykona prawidłowo dla Ciebie potrzebne modyfikacje.

Funkcjonalności
Prestashop ma w sobie sporo wbudowanych funkcjonalności. Myślę, że są one wystarczające dla początkujących oraz właścicieli sklepów internetowych. Można doinstalować sobie brakujące funkcjonalności, które zazwyczaj są także darmowe. Gdy jednak nie znajdziemy takich to zawsze można zlecić wykonanie potrzebnych opcji jednemu z wielu programistów, który zna się na takim systemie.

Wydajność w stosunku do możliwości
Prestashop jest bardzo wydajnym narzędziem, nie wymaga również sporej ilości zasobów serwera, jak na tak dobre możliwości które posiada. Zasługą jest zatem dobrze wbudowany system indeksacji strony. Nie jest on aż tak bardzo wydajny tak jak na przykład Quick.Cart, ale równie świetnie sobie poradzi. Gdyby tak porównać różnorodność wszystkich funkcjonalności, to narzędzie jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie.

Wady skryptu
Duża ilość poprawek
Większość programistów skryptu chociaż dwa razy w miesiącu wydają
nowe opcje oraz poprawki błędów. Wymagana jest ważna aktualizacja zwłaszcza podczas opublikowania luk w bezpieczeństwie. Wymaga to
oczywiście sporej wiedzy by wdrożyć takie poprawki. Lecz częste wydawanie poprawek niestety również utrudnia życie wszelakim właścicielom sklepów. Jest to zatem błędne koło, które można rozwiązać przede wszystkim dzięki wdrożeniu aktualizacji, która jest automatyczna. Niestety takiej funkcji nie znajdziemy jeszcze PrestaShop, ale może być już zatem w drodze.

Funkcjonalności płatne
Narzędzie Magneto ma wbudowane takie opcje oraz skrypty, gdzie niestety jeszcze często są płatne w PrestaShop. Dlatego warto zatem zastanowić się nad tym czy dana funkcjonalność, która jest dodatkowo płatna w PrestaShop jest aż tak bardzo istotna. Jeśli jest na prawdę dla nas istotna, to warto zatem pomyśleć jeszcze nad innym oprogramowaniem, które posiada daną opcję za darmo. Niestety może też być taka opcja, że potrzebne narzędzie z zestawem płatnych funkcji będzie kosztowało więcej niż w pełni narzędzia komercyjne do prowadzenia sklepu internetowego.

Skalowalność
Mimo wyróżniającej się od innych narzędzi aspiracji aplikacji PrestaShop do prowadzenia dużych sklepów, to wypada ona na prawdę bardzo dobrze.Skrypt oraz jego architektura w pewnym momencie może utrudnić pracę, a nawet programista nie będzie mógł nic już z tym zrobić, aby dalej rozbudować sklep.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here