Praca w kancelarii

Żeby przekuć plany w czyn i stać się pełnoprawnym prawnikiem trzeba rozpocząć pracę w kancelarii prawnej. Kancelaria prawna jest to miejsce, w którym pracują tacy prawnicy jak radca prawny oraz adwokat. Oczywiście charakteryzuje się ona wysoką kulturą osobistą oraz doświadczeniem osób, które tam się znajdują. Jednak musimy pamiętać, że do zostania prawnikiem nie wystarczą pięcioletnie studia magisterskie, ponieważ potrzebne jest jeszcze odbycie dwuletniej aplikacji radcowskiej lub 2,5-letniej adwokackiej.

Skończenie szkoły

Dopiero po skończeniu jej i zaliczeniu egzaminów można tytułować się adwokatem i założyć własną kancelarię prawną. Warto zauważyć, że do założenia własnej kancelarii potrzeba bardzo dużo pieniędzy i dlatego nie każda osoba może sobie na to pozwolić. Dlatego najlepiej zacząć oszczędzać już podczas studiów i w ten sposób zebrać odpowiednie fundusze. Koszt wynajmu pomieszczenia biurowego w dużych miastach to często kilka tysięcy złotych i dlatego nie jest to takie proste.

Zebranie funduszy

Dlatego powinniśmy starać się zebrać jak najwięcej pieniędzy w jak najkrótszym czasie. Do tego możemy użyć marketingu i pozyskiwać klientów do swojej kancelarii przez internet. Innym sposobem może być założenie własnej strony internetowej oraz dodanie opinii ludzi, którzy korzystali z naszych usług. Oczywiście najlepszym sposobem jest założenie fizycznej kancelarii, w której będą mogli nas odwiedzać nasi klienci. W praktyce jednak nie każdego stać na taką wygodę i często może on swoją pracę wykonywać tylko dojeżdżając do klienta. Jest to bardzo dokuczliwe oraz męczące i potrafi doprowadzić do frustracji.

Lata pracy

Po tylu latach studiów przecież powinno być nas stać na takie wydatki, a jednak się okazuje, że to wszystko nie jest takie kolorowe jakby się wydawało. Rzeczywistość potrafi nas zaskoczyć, ale czasami nie można się z tym pogodzić tylko trzeba robić wszystko, żeby odmienić los. Dobrym punktem radcy prawnego jest fakt, że może być on zatrudniony na podstawie umowy o pracę i w ten sposób pracować w kilku miejscach. Dzięki temu może on zarobić więcej pieniędzy niż adwokat, a do tego jest bardziej elastyczny i potrafi się dostosować do obecnych warunków pracy. Adwokat musi założyć własną działalność gospodarczą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here