kosmetyczka

Jeżeli interesujesz się urodą, kosmetykami oraz makijażem, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbowała swoich sił jako kosmetyczka. Na początku możesz zacząć od robienia makijażu swojej mamie, cioci lub koleżanką. Jeżeli masz do tego rękę ta zabawa może zamienić się w twoją pasję, a zarazem pracę. Być może warto jest rozważyć taką drogę zawodową? W dzisiejszych czasach kobiety bardzo często korzystają z usług kosmetyczek. Lubią udać się do specjalistki w celu poprawienia swojego wyglądu lub odświeżenia swojej skóry. Obecnie w takich usług korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jak zostać kosmetyczką? Przekonaj się sama!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/chcesz-zostac-kosmetyczka/

Droga edukacyjna kosmetyczki

Niepotrzebne jest wcale wieloletnie wykształcenie, uczestniczenie w szkole wyższej czy opracowanie tomów grubych książek. Szkolnictwo zawodowe od dawna w swojej ofercie posaida zawód kosmetyczki. Jako młoda osoba możesz wybrać się na początku do technikum o kierunku technik usług kosmetycznych. Nauka w takim technikum trwa 5 lat oraz przypomina zwyczajne liceum. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących będziesz mieć też szereg zajęć zawodowych. Ważnym zagadnieniem podczas edukacji jest anatomia, dermatologia, chemia kosmetyczna, podstawy dietetyki, przedsiębiorczość oraz podstawy kosmetologii. Wszystko to będzie poruszane w tym właśnie technikum. Po zakończeniu edukacji przyjdzie czas na egzamin zawodowy. Technikum daje również opcję podejścia do matury, co może otworzyć nam drzwi do udania się do szkoły wyższej.

Edukacja poza szkołą

Podczas nauki w technikum obowiązkowe będzie uczestniczenie na praktykach, podczas których nauczymy się przeprowadzania zabiegów na prawdziwe klientka. Pielęgnacja twarzy, szyi, dekoltu, upiększenie stóp i dłoni, a także elementy wizażu i kosmetyki będą naszym zadaniem. Najtrudniej znajomość składu kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kosmetycznych. Jest to spora dawka chemii i biologii w jednym. Te przedmioty nas nie ominą. To właśnie dlatego nauka języka obcego wzbogacona jest terminologią oraz slangiem używanym zawodzie kosmetyczki. Cykl nauczania kończy się specjalistycznym egzaminem zawodowym, tak zwanym egzaminem czeladniczym. O jego zdaniu otrzymujemy uprawnienia do wykonywania zawodu. Nie pozostaje nam już nic, Oprócz spełniania swojej kariery.

Zobacz też: http://www.greenstyl.pl/jak-zalozyc-trawnik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here